(+48) 42 237 17 42 - Sprzedaż
ofertowanie@hart-tech.pl

Nowy piec próżniowy z wysokociśnieniowym hartowaniem gazowym już w HART-TECHu

PIEC PRÓŻNIOWY TYPU 10.0 VPT-4050/48N Z 10 BAROWYM WYSOKOCIŚNIENIOWYM HARTOWANIEM GAZOWYM został uruchomiony w hartowni usługowej HART-TECH.


Piece serii VPT, należą do rodziny pieców próżniowych z poziomym załadunkiem, umożliwiających nagrzew konwekcyjno/próżniowy, jak i chłodzenie w gazie pod wysokim ciśnieniem. Dzięki wewnętrznemu wentylatorowi gazu konwekcyjnego oraz dmuchawie gazu chłodzącego, jak również dzięki wewnętrznemu wymiennikowi ciepła piece te charakteryzują się zwartą budową i minimalnym zapotrzebowaniem powierzchni.

W piecu tym można realizować następujące procesy obróbki cieplnej: lutowanie, odgazowanie, wyżarzanie, przesycanie, odpuszczanie i hartowanie stali stopowych. Wentylator cyrkulacji gorących gazów zapewnia szybkie i równomierne nagrzewanie wsadu również w niskich temperaturach co pozwala na przeprowadzenie procesu hartowania i odpuszczania w jednym cyklu automatycznym. W czasie chłodzenia cyrkulacja gazu chłodzącego z wykorzystaniem systemu nadmuchu dyszowego optymalizuje rozkład temperatur.